ویژگی های یک رژیم ایده آل

متاسفانه امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی، گسترش الگوهای غلط تغذیه ای و کاهش تحرک در زندگی شاهد گسترش بیماری های مزمن و غیرواگیر از جمله چاقی، دیابت، کبد چرب، بیماری های قلبیعروقی و ….. هستیم.  در حال حاضر چاقی و بیماری های ناشی از آن تبدیل به یک اپیدمی رو به گسترش در قرن حاضر شده است. با توجه به اینکه این معضل سلامت مردم را به طور جدی تهدید می کند، کم نیستند افراد و گروه های گوناگون سودجو صرفا با اهداف مادی  اقدام به مداخله در امر درمان این بیماری و بیماری های ناشی از آن کرده اند و باید گفت که نه تنها کمکی به مبتلایان نمی کنند بلکه با  انجام اقدامات غیر علمی و غیر اخلاقی سبب به خطر انداختن سلامت افراد می شوند.
رژیم درمانی نیز مانند هر شاخه دیگری در علم پزشکی نیاز به گذراندن تخصص های لازم را دارد و افراد در هنگام مراجعه و انتخاب پزشک خود باید از سابقه وی آگاهی کامل را کسب نمایند.

اجرا و تنظیم یک رژیم غذایی صحیح و علمی فقط توسط افراد تحصیل کرده در این رشته امکان پذیر می باشد.

یک رژیم غذایی اصولی باید:

  • رژیم غذایی مخصوص هر فرد و بر اساس نیازها و عادات غذایی وی تنظیم شود بنابراین به حفظ سلامتي فرد كمك خواهد كرد
  • رژيم غذايي طراحی شده باید بر اساس آنچه كه فرد بطور معمول مصرف می کند در نتیجه پيروي از آن براي فرد آسان خواهد بود.
  • رژيم غذايي تنظيم شده باید از نظر علمي تاييد شده باشد.
  • در یک رژيم غذایی درست و علمی طراحی شده افراد از تمام گروه هاي غذايي بهره مند می شوند، بنابراين رژيم غذايي تنظیم شده يك رژيم كامل  و سالم خواهد بود.
  • رژيم اصولی رژیمی می باشد که آسان، سالم، انعطاف پذير و منحصر به فرد باشد.

با توجه به مطالب ذکر شده ما مدعی هستیم که  بر اساس آخرین یافته های علمی قادریم یک رژیم غذایی اصولی بر اساس انواع غذاهایی که بطور معمول میل می کنید تنظیم کنیم، نه با استفاده از انواع پودرها، انواع بار، داروهای خوراکی یا تزریقی.